KARTAL KAYAK AKADEMİ
İletişim

SOSYAL MEDYA

KARTAL KAYAK AKADEMİNİN YETENEKLERİ, İLKELERİ VE HEDEFİ

 Bolu kış sporları merkezinin en büyük eğitim kuruluşu olan kurumumuzun öncelikle önem verildiği ilkesi GÜVENLİKTİR. Sonra HUZUR ORTAMIve DOĞRU EĞİTİMDİR.

  1. Bütün eğitim kadrosu ve idareci personel telli telsiz  iletişim yeteneğine sahiptir.
  2. Kurumumuzun ilk yardım ve kurtarma ekibi aynı iletişim yeteneğine sahip olup, kar motorsikleti ve sedyesiyle ve ilk yardım malzemeleri ile donatılmıştır.
  3. Pistler, eğitimi güvenlikli yapılabilmesine imkan veren arazi koşulları dikkate alınacak seçilmiş ve arazi kusurları kar harfiyatı yapılarak düzeltilmiştir. Pistler, gerekli tesis ve techizat ile donatılmıştır.
  4. Güvenlikli, huzurlu ve doğru eğitim verilmesinde fonksiyoner olan dikkatli, sevecen ve hoşgörülü eğitim topluluğuna sahiptir. Bu topluluk nasyon ve formasyona sahip Beden Eğitim ve Spor Öğretmenleri, aynı özelliğe sahip yüksek okul mezunu ve uzun tecrübeye sahip kayak öğretim mensuplarından oluşmaktadır.
  5. Beş yıllık Spor amaçlı ve turizm amaçlı Kış Sporları organizasyon tecrübesine sahip olan kurumumuz Avrupa Standartlarının üstünde eğitim vermektedir. Çünkü; Avrupa eğitim kuruluşları gibi yetenek ve imkanlara sahip olmaktan öte kurallara uygun olarak doğru ve yeterli bir tempoda kayabilen kayakçılar yetiştirmek için özveri ile çalışmaktadır.
  6. Eğitim profesyonel bir ekip tarafından kamera ile çekilerek öğrencilere birer video kaset verilecektir. Böylece öğrenciler hangi seviyede kayabildiklerini görebilecekler ayrıca bu kaseti bir anı olarak saklayabileceklerdir.
  7. Her öğrenci eğitim esnasında sigortalıdır.
  8. Başlangıçta turizm amaçlı olan eğitim faaliyetimiz daha sonra spor amacınada yönelecektir. Şöyleki; Eğitimde başarılı olanlar seçilerek yarış tekniği programına alınacak başarılı olanlara lisans çıkarılacaktır. Bunlar bağlı bulundukları kurumları temsil etmek üzere  yarışmalara katılacaktır.
  9. Günlük eğitim programlarımız öğrencileri bunaltmadan, eğlendirici ve tatil ortamı içinde yeterli teknik seviye verilerek uygulanmak istenen programdır.
  10. Sizlere daha sağlıklı bir tatil programı sunabilmek için kayıtlarınızı iki hafta öncesinden yaptırarak ilk taksitinizi yatırmanız gerekmektedir.

SEVGİLERİMLE 
GENEL KOORDİNATÖR
YILDIRIM CANDAN