İletişim

SOSYAL MEDYA

DERSLER

Kış sporları hiç de zannedildiği gibi tehlikeli sporlar değildir. Aksine doğru eğitim alındığında, 7 den 70 herkesin kolaylıkla yapabileceği bir spordur. Kayağa başlama yaşı 4-5 yaşlarıdır ve kayak ömrünüz boyunca yapabileceğiz bir spordur. Bir düşünsenize 4 yaşında ki bir çocuğun bile yapabileceği spor nasıl tehlikeli olabilir? Nasıl zor olabilir?

Şimdi sorabilirisiniz; "Kış sporlarında neden bu kadar kaza ve sakatlanma olur? Cevap basit: Eğitim eksikliği, yanlış malzeme seçimi ve yanlış pist seçimi. Genelde kayağa  yeni başlayanlar çok aceleci olur; hemen tepeye çıkmak, bir an önce kaymak isterler. Ya da orta seviyedeki kayak severler, teknik seviyesinin üzerinde olan daha dik pistlere gitmek için zorlarlar? İşte böyle durumlarda hem kendini hem de o pistte kayanları tehlikeye atmış olurlar.

Bundan sonraki aşamada biraz kendiniz egzersiz yapmalısınız. Kendiniz hazır hissettiğiniz zaman, daha sonraki aşama için tekrar ders alıp, yeni teknikler öğrendikten sonra daha zorlu pistlere geçebilirsiniz. Tavsiyemiz en az uluslararası deyimle intermediate oluncaya kadar ders almanızdır. Bu seviye size orta ve zor pistlerde güvenli bir şekilde kayma konforu sağlayacaktır.

Ayrıca kaymaya başlamadan önce, her sporda olduğu gibi çeşitli egzersizlerle vücudunuzu forma sokmanız, daha kolay öğrenmenize yardımcı olacaktır.

Sevgiler


Özel Dersler 

Her yaş grubu ve seviyedeki kayak tutkunları! Kayak  sporunun inceliklerini öğrenmek, tekniğinizi ilerletmek, zor pistlerde özgürce kaymak mı istiyorsunuz? Neye ihtiyacınız olduğunu öğretmenlerimiz hassasiyetle belirleyip en doğru eğitim programlarını sizler için hazırlayacaklar.
 Kayak Özel Dersi
 Kayak Grup Dersleri Grup Dersleri 

Hem kayak öğrenin, hem de yeni arkadaşlar kazanın! Üstelik çok ekonomik? Kartal KayakAkademi, konusunda uzman kadrosuyla, hizmetinizde. Titizlikle hazırladığımız eğitim programımız da kolaylıkla kayak öğrenerek, unutulmayacak bir tatil yaşayacaksınız.

Grup Dersleri Paket Programlar
 
Siz kararlısınız, bu tatilde bu işi çözeceksiniz. Hemen bir paket ders programı satın alın; pistlerdeki özgürlüğünüzü kazanın!
Çocuklarınız için hazırladığımız bu paket programında 2 SAAT DERS ÜCRETİ KARŞILIĞINDA TAM GÜN KAYAK EĞİTİMİ ile avantajlı olacaksınız. Biz çocuklarınızla ilgilenirken siz kayağın ve tatilin tadına varacaksınız.

 

Dersler Hakkında Faydalı Bilgiler 
Kış sporları sanıldığının aksine, tehlikeli olmayan 7 den 70 e herkesin kolaylıkla yapabileceği sporlardandır.
Kış sporlarında kazaların esas nedeni, yetersiz eğitim, yanlış malzeme ve pist seçimidir.
Tavsiye ettiğimiz kayağa başlama yaşı 5 dir.
Az eğimli Yeşil / Mavi pistlerde kaymak için 6-8 saatlik temel eğitim yeterlidir. Ama daha zor Kırmızı / Siyah pistlerde kayabilmek için eğitim almaya düzenli aralıklarla devam etmelisiniz.

KAYAK YARIŞMALARINA GELECEĞİN ŞAMPİYONLARINI HAZIRLIYORUZ

Alp Disiplininde şampiyon olmak istiyorsanız branşlarında Türkiye şampiyonu olmuş öğretmenlerimizden teknik ve taktik dersleri almanızıöneriyoruz.
Kayak Okulu KayakYarışları Eğitimi